Dlaczego warto zdecydować się na zezłomowanie starego samochodu?


Coraz większa część społeczeństwa uważa samochód za pojazd, który ma być tani w utrzymaniu oraz pozwalać przemieszczać się z miejsca A do B. W związku z tym, kiedy tylko pojawi się jakakolwiek większa usterka bądź auto weźmie udział w dużej kolizji, dotychczasowy właściciel stara się pozbyć problemu. Często naprawa mogłaby kosztami znacznie przewyższyć wartość samochodu, dlatego w takich przypadkach, po odebraniu odszkodowania od ubezpieczyciela, pojazd ląduje na złomowisku. Wbrew pozorom auto kasacja jest bardzo opłacalna dla kierowcy - gdyż otrzymuje on odpowiednią sumę, wyliczaną na podstawie wagi samochodu, podczas jego zdawania.

Jak wygląda proces złomowania pojazdów?

złomowanie

Wszystko tak naprawdę zaczyna się w momencie, kiedy sprzedaż pojazdu staje się strasznym problemem, bądź jego naprawa przewyższa wartość. W takich sytuacjach właściciele muszą sprawdzić, czy w najbliższej okolicy znajduje się legalny auto szrot, prowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jest to niezwykle ważne, bowiem później mogą pojawić się problemy z dokumentacją samochodu, jaka musi zostać przedstawiona w urzędzie. Jeśli znajdzie się odpowiedni punkt, wystarczy udać się tam wraz z autem, gdzie zostanie ono zważone przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Na tej podstawie wyliczana jest opłata za złom, zazwyczaj określona z góry przez prawo, i wypłacana wraz ze zdaniem odpowiednich dokumentów. Właściciel zobowiązany jest do posiadania tablic rejestracyjnych, dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu, o ile taka została wydana, które wraz ze złomowaniem samochodu zostaną unieważnione.

Korzyści płynące z kasacji pojazdów

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy złomowanie aut jest lepszym rozwiązaniem nich ich sprzedaż. Wiadomo, że jeśli znajdzie się kupca to prawdopodobnie zapłaci on odrobinę więcej niż właściciel dostanie na złomowisku. Jednak przy tym pojawia się sporo problemów z przeglądem, ubezpieczeniem, które są naprawdę kosztowne. Zdecydowanie łatwiej jest udać się do stacji demontażu pojazdów, podpisać niezbędną dokumentację oraz wyrejestrować pojazd w urzędzie, otrzymując zapłatę za złom i zwrot składki ubezpieczeniowej.

Kasacja aut to nie tylko duża wygoda czy pozbycie się problemu na stałe, ale także ograniczenie kosztów próby sprzedaży pojazdu. Ubezpieczenie niestety musi mieć ciągłość opłacania, więc nawet jeśli samochód jest uszkodzony, musi on mieć opłaconą składkę. Właściciel więcej zyskuje, udając się na złom i odbierając zapłatę za każdy kilogram karoserii, niż zyska po kilku miesiącach od wystawienia auta, kiedy wreszcie się ono sprzeda.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt


ul. Targowa 6,
62-270 Kłecko

Stacja demontażu
pojazdów nr 126

Skup aut
692 457 057

Sprzedaż części
885 851 717

biuro@autokasacjaklecko.pl