Autokasacja Kłecko

Skup aut uszkodzonych – co warto wiedzieć?


W życiu każdego kierowcy przychodzi moment, w którym trzeba pozbyć się swojego samochodu. Można to zrobić, sprzedając go na popularnych serwisach ogłoszeniowych lub w komisach. Pojawia się jednak problem, kiedy auto nie do końca jest sprawne technicznie – zaczynają się kłopoty podczas przeprowadzania regularnego przeglądu, przez co nikt nie kwapi się, aby dokonać zakupu. Są jednak wyjątki. Jednym z nich są skupy samochodów uszkodzonych, których oferta może zadowolić niejednego kierowcę.

Jak działa skup samochodów uszkodzonych?

złomowiskoNiektóre osoby mogą mylić komis ze skupem samochodowym. Jest jednak podstawowa różnica, która dotyczy przede wszystkim sposobu generowania zysku. Skup aut uszkodzonych zarabia dzięki odkupowaniu pojazdów po niższej cenie i sprzedawaniu ich na części. Zazwyczaj łączone jest to również ze złomowaniem samochodu. Komisy natomiast zarabiają na różnicy cen między zakupem a sprzedażą, co uzyskują dzięki stosownej reklamie i wcześniejszym przygotowaniu auta pod sprzedaż, a także na prowizji za pośrednictwo przy transakcjach.

Oddając auto do skupu, nie trzeba martwić się o żadne opłaty – kupujący wręczy właścicielowi samochodu gotówkę, na którą wcześniej się umówili. Jest to zatem korzystne rozwiązanie dla osób, które nie chcą ponosić ryzyka przy sprzedaży swojego samochodu. Ze skupem można kontaktować się na kilka sposobów, często za pośrednictwem internetu, jednak w wielu przypadkach istnieje również możliwość kontaktu telefonicznego.

Jakie samochody można oddać na skup aut?

Typy aut, które można oddawać na skup to kolejna korzyść, której nie spotka się w przypadku komisów samochodowych. Skupy mogą przyjąć każdy pojazd bez względu na jego markę, model czy wielkość. To, co istotne, to przede wszystkim fakt, że na skupach można dokonać sprzedaży swojego samochodu niezależnie od jego stanu technicznego. Firma jest w stanie zaoferować swojemu klientowi ciekawą propozycję zarówno za auta powypadkowe, uszkodzone, jak i te nieposiadające przeglądu technicznego. Nie ma zatem żadnych ograniczeń związanych ze sprzedawanymi pojazdami.

Warto zaznaczyć, że nie każdy samochód będzie kosztował tyle samo. W pozyskiwanych przez skupy pojazdach istotna jest przede wszystkim jakość i stan części, jakie w nich pozostały. Jeżeli w aucie znajdują się nowe podzespoły, które można zdemontować, wówczas cena samochodu będzie wyższa. Pracownik skupu ocenia to podczas pierwszego spotkania ze swoim klientem. Istnieje możliwość dojazdu do osoby zainteresowanej sprzedażą, jeżeli samochód jest nieruchomy.

Jak wygląda proces sprzedaży samochodu na skupie?

bmw po wypadku

Pierwszym etapem sprzedaży auta na skupie jest przede wszystkim skontaktowanie się z wybraną firmą. Po wypełnieniu formularza bądź kontakcie telefonicznym pracownik umówi się z klientem na oględziny auta. Całe spotkanie będzie zaaranżowane w podobny sposób, jak ma to miejsce przy sprzedaży samochodu dla osoby prywatnej. Fachowiec, który doskonale zna się na motoryzacji, przeprowadzi wywiad ze sprzedającym oraz dokładnie obejrzy samochód. Na miejscu poinformuje właściciela pojazdu o kwocie, jaką może otrzymać za przekazanie auta na skup.

Jeżeli właściciel pojazdu zgodzi się na podaną sumę, wówczas następuje podpisanie umowy. Z reguły przygotowany dokument wygląda identycznie jak ten, który wręcza się przy sprzedaży samochodu osobie prywatnej. Na umowie znajduje się informacja o zrzeczeniu się praw na korzyść skupu oraz kwota, za jaką auto zostało sprzedane. Nieco inaczej wygląda w przypadku, kiedy pracownik skupu reprezentuje złomowisko i właściciel chce, by jego auto od razu zostało również zezłomowane. Wtedy wypełnia się zaświadczenie o demontażu pojazdu i z otrzymanym dokumentem można wyrejestrować swój samochód. Taką możliwość oferuje nasz skup samochodów uszkodzonych, który znajdą Państwo w Poznaniu.

Korzystanie z usług skupów samochodów jest korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim właściciel uszkodzonego auta może się go błyskawicznie od ręki pozbyć – otrzymuje gotówkę od razu po podpisaniu umowy, jak dzieje się to podczas tradycyjnej sprzedaży samochodu. Zbywca nie musi przejmować się tym, czy uda się sprzedać części z jego pojazdu oraz, czy firma będzie miała z tego zysk. W przypadku chęci zezłomowania auta właściciel może liczyć na dodatkowe korzyści, jak na przykład uzyskanie dokumentów niezbędnych do jego wyrejestrowania, a tym samym zwrotu części składek na ubezpieczenie.